آدرس:اراک،خیابان دانشگاه،خیابان بهزیستی،خیابان دستغیب،پلاک 33
شماره تماس:08634064665-09126793041

بروز این علائم در بدنتان را جدی بگیرید

تعمیرات تخصصی پنل و انواع بردسلامتبروز این علائم در بدنتان را جدی بگیرید
بروز این علائم در بدنتان را جدی بگیرید

باشگاه خبرنگاران/ در این گزارش چند نمونه از مشکلاتی که در سلامتی‌ شما ایجاد می‌شود را بیان می‌کنیم که نباید این‌ موارد نادیده گرفته شوند و در صورت مشاهده آن‌ها حتما به پزشک مراجعه کنید.

سرگیجه‌های ناگهانی و شدید

وقتی که بی‌هیچ دلیلی احساس می‌کنید محیط اطراف شما در حال چرخیدن است و برای راه رفتن نیاز به گرفتن دسته صندلی یا دیوار دارید، باید حتما آن را جدی بگیرید. این نشانه می‌تواند علامتی مربوط به یک بیماری زمینه‌ای مانند قلب و عروق باشد. از طرفی تپش بسیار آهسته‌ قلب نیز می‌تواند سبب سبکی سر شود. یادتان باشد هرگز این علائم را نادیده نگیرید.

دندان درد

درد دندان‌ها می‌تواند ناشی از مشکلات بهداشتی دندان مانند پوسیدگی، عفونت لثه و بیرون زدن دندان عقل  باشد که طی آن دندان‌ها دردناک می‌شوند. به گفته دندان پزشکان، دندان درد یک زنگ خطر است. این مشکل را سریع‌تر درمان کنید تا ناچار به تحمل غم ناشی از دست دادن دندان‌هایتان نباشید همچنین اگر عفونت‌های دهانی درمان نشوند، ممکن است مشکلات سیستمیک گسترده تری را به وجود بیاورند.

درد دندان‌ها می‌تواند ناشی از مشکلات بهداشتی دندان مانند پوسیدگی، عفونت لثه و بیرون زدن دندان عقل  باشد که طی آن دندان‌ها دردناک می‌شوند. به گفته دندان پزشکان، دندان درد یک زنگ خطر است. این مشکل را سریع‌تر درمان کنید تا ناچار به تحمل غم ناشی از دست دادن دندان‌هایتان نباشید همچنین اگر عفونت‌های دهانی درمان نشوند، ممکن است مشکلات سیستمیک گسترده تری را به وجود بیاورند.

درد در قسمت پایین  یا سمت راست ناف

این درد بر اثر فشار عضلانی ایجاد می‌شود و نشانگر یک مشکل جدی‌تر است. پس از گذشت ۱۲ ساعت از شروع درد، در قسمت پایینی و یا سمت راست ناف مشکل آپاندیس پدیدار می‌شود که ممکن است با یک تب خفیف نیز همراه باشد.

اگر این درد‌ها ۲۴ تا ۴۸ ساعت نادیده گرفته شوند و مشکل ادامه پیدا کند، ممکن است تعداد زیادی از باکتری‌ها به قسمت داخلی شکم و روده وارد شوند و عفونت را به نواحی مختلف بدن منتشر کنند. اگر این درد، پشت سر هم ادامه پیدا کرد حتما به پزشک مراجعه کنید

اضطراب بیش از حد

گاهی بروز اضطراب در مواجهه با برخی مسائل طبیعی است، اما اگر این اضطراب ادامه پیدا کند ممکن سبب تنگی قفسه‌ سینه و ابتلا به بیماری‌هایی نظیر بیماری قلبی عروقی، بیماری آئورت و سایر مشکلات دیگر شود.

اگر با کوچک‌ترین مسئله‌ای دچار اضطراب می‌شوید و به همراه آن تنگی قفسه‌ سینه شما را آزار می دهد، حتما آن را جدی بگیرید. به خصوص اگر سابقه ابتلا به بیماری‌های قلبی در نزدیکان شما وجود دارد و کلسترول و فشار خونتان بالاست.

سوء هاضمه‌ تقریبا همیشگی

شاید گاهی مصرف بیش از حد نوشیدنی‌ها و برخی غذا‌ها سبب سوءهاضمه شود. اما اگر این مشکل برای مدت طولانی ادامه پیدا کند، ممکن است نشان از مشکلات جدی‌تری مانند وجود باکتری عامل زخم معده باشد.

درد ساق پا و سوزش این ناحیه

درد ساق پا اغلب ناشی از کشش پاست. اگر این مشکل در زمان‌هایی پیش می‌آید که شما بدون انجام هیچ حرکت خاصی در یک جا نشسته‌اید، به احتمال زیاد به دلیل لختگی خون است. در واقع این نوع بیماری ها به دلیل وجود لخته‌ خون در پا‌ها ایجاد می‌شود و اگر درمان نشود، ممکن است لخته به سمت نواحی دیگر بدن مانند ریه‌ها حرکت کند و باعث مشکلات بیشتری شود.

نشستن‌های طولانی و عدم نوشیدن آب کافی، چاقی، سابقه‌ ابتلا به سرطان و استعمال دخانیات از علل ایجاد این بیماری هستند. به هیچ وجه نسبت به این مشکل بی‌تفاوت نباشید ودر صورت مشاهده حتما به پزشک مراجعه کنید.

احساس جابه‌جا شدن زانو

اگر در هنگام راه رفتن و یا بالا و پایین رفتن از پله‌ها احساس می‌کنید زانوهای شما از جایش تکان می‌خورد، نشان‌دهنده پارگی رباط صلیبی قدامی است. این مشکل اغلب در ورزشکاران به خصوص فوتبالیست‌ها پیش می‌آید اما گاهی راه رفتن نامناسب، سوانح رانندگی و ضعیف شدن زانو نیز مسبب پارگی رباط صلیبی قدامی می‌شود.

سردرد‌های ناگهانی

سردرد‌های شدید و ناگهانی به احتمال زیاد به دلیل خونریزی‌های مغزی رخ می‌دهد، حتی اگر پس از مدتی این نوع سردرد متوقف شود، باز هم جای نگرانی وجود دارد. خونریزی‌های کوچک گاهی خود به خود رفع شده و کشنده نیستند. در صورت رد فرضیه‌ خونریزی، میگرن دلیل بعدی سردرد‌های ناگهانی و انفجاری است. به هر حال برای اطمینان و مشخص شدن دلیل سردردهای ناگهانی حتما به پزشک مراجعه کنید.

تب مزمن بیش از چند روز

تب، نشان دهنده‌ی مبارزه‌ی بدن با بیماری‌هایی مانند سرماخوردگی وآنفلوانزا است. اما اگر تب بیش از چند روز طول بکشد و همراه با گلودرد نباشد، نشان از یک عفونت زمینه‌ای است. اگر تب بدون علائم سرماخوردگی و همراه با لرز و عرق کردن، به خصوص لرز شبانه باشد، احتمالا ناشی از یک عفونت باکتریایی خواهد بود که عفونت دریچه‌های قلب را سبب می‌شود.

این عفونت زمانی رخ می‌دهد که میکروب وارد جریان خون شده و سپس وارد قلب می‌شود که اگر بدون درمان رها شود، مرگ را به دنبال دارد. اغلب این باکتری از طریق دندان‌ها به خاطر جراحی‌های غیر بهداشتی و یا از طریق خونریزی لثه، خود را به جریان خون وارد می‌کند و در بدن انتشار می‌یابد.

دیدن جرقه‌های ناگهانی نور

این علامت از وجود یک مشکل جدی چشمی خبر می‌دهد که گاهی در صورت عدم درمان، منجر به از دست رفتن بینایی می‌شود. این جرقه‌ها می‌تواند یکی از نشانه‌های اولیه پاره شدن شبکیه‌ی چشم باشد.

عواملی که جدا شدن یا پارگی شبکیه‌ی چشم را به دنبال دارند شامل نزدیک بینی، سابقه‌ی جراحی آب مروارید، ضربه به چشم و نازک شدن شبکیه و تغییرات مربوط به سن و میگرن است که  توصیه می کنیم در صورت وجود این مشکل، حتما با پزشک خود مشورت کنید و دلیل آن را متوجه شوید.

دردناک بودن ادرار

عفونت‌های ادراری در زنان بسیار شایع است، اما مردان نیز گاهی با این مشکل مواجه می‌شوند. عفونت‌های ادراری در مردان در تمام سنین ممکن است رخ دهد، اما ممکن است دردناک شدن در نتیجه‌ بیماری‌های مقاربتی در مردان جوان باشد.

دردناک بودن ادرار همچنین می‌تواند ناشی از بزرگ شدن خوش خیم پروستات باشد. در مردان مسن‌تر این نگرانی بیشتر در رابطه با مشکلات پروستات و سرطان مثانه وجود دارد، به خصوص زمانی که با ادرار خونی همراه باشد، احتمال سرطان پروستات افزایش خوهد یافت. توصیه می‌شود مردانی که این علائم را دارند، حتما به یک پزشک اورولوژیست مراجعه کنند.

پاسخی بگذارید