آدرس:اراک،خیابان دانشگاه،خیابان بهزیستی،خیابان دستغیب،پلاک 33
شماره تماس:08634064665-09126793041

مایکروسافت قابلیت های اشتراک فایل و رابط کاربری جدید برای وان درایو معرفی کرد

تعمیرات تخصصی پنل و انواع بردتکنولوژیمایکروسافت قابلیت های اشتراک فایل و رابط کاربری جدید برای وان درایو معرفی کرد
مایکروسافت قابلیت های اشتراک فایل و رابط کاربری جدید برای وان درایو معرفی کرد

به‌روزرسانی جدید مایکروسافت برای وان‌درایو شامل بهبود گزینه‌های مخصوص اشتراک فایل سازمانی و همچنین حالت تیره در رابط کاربری می‌شود.

سرویس اشتراک و ذخیره‌ساز فایل ابری مایکروسافت وان‌درایو، در مسیر بهبود و توسعه‌های جدی قرار دارد. ظاهرا سیاست‌های دورکاری و کار در خانه‌ی سازمان‌های متعدد در سرتاسر جهان باعث شد تا ردموندی‌ها برنامه‌های به‌روزرسانی و بهبود اپلیکیشن اختصاصی خود را با جدیت و دقت بهتری ادامه دهند. این برنامه‌ها باعث می‌شود تا اشتراک فایل و کاربردهای دیگر وان‌درایو برای کسب‌وکارها آسان‌تر و سریع‌تر شود.

مایکروسافت، بهبود سرویس‌دهی به مشتریان سازمانی وان‌درایو را از جنبه‌های گوناگونی انجام می‌دهد. یکی از آن‌ها در گزینه‌ی جدید Add to OneDrive دیده می‌شود. قابلیت مذکور به کاربر امکان می‌دهد تا میان‌بری به فایل‌ها و فولدرهای به اشتراک گذاشته شده را در حساب کاربری اختصاصی وان‌درایو خود ایجاد کند. این کار با چند کلیک ساده انجام می‌شود. به‌علاوه، سرویس تیمز نیز بیش‌ازپیش با وان‌درایو هماهنگ خواهد شد. از این به بعد کاربران می‌توانند لینک‌های اشتراکی مرتبط با وان‌درایو را با قابلیت‌ها و دسترسی‌های متنوع در تیمز ایجاد کنند.

وقتی کاربر، قابلیت اشتراک‌گذاری فایل را در تیمز فعال کند، می‌توان هر پوشه‌ای را با همکاران حاضر در گروه‌ها به اشتراک گذاشت. قابلیت‌های اشتراک‌گذاری، امکان ارائه‌ی دسترسی را به افراد حاضر در یک کانال چت، کاربران خاص یا هر فرد دیگری ممکن می‌کند. حتی می‌توان دسترسی‌ها را با تغییر مسیر و جابه‌جایی فایل‌ها نیز فعال نگه داشت.

  • از قابلیت‌های جدید دیگر وان‌درایو در اشتراک فایل‌ها و فولدرها می‌توان به اشتراک‌گذاری نوار آدرس اشاره کرد. با استفاده از این عملکرد می‌توان آدرس URL فایل موردنظر را از مرورگر فایل ویندوز کپی کرد و سپس آن را به‌راحتی با کاربران دیگر به اشتراک گذاشت. مایکرسافت می‌گوید قابلیت جدید، تمامی اصول و چارچوب‌های اشتراک‌گذاری فایل را رعایت می‌کند . یک همکاری و تعامل سازنده و زنده را در سازمان به‌همراه خواهد داشت.

بهبودها و بهینه‌سازی‌های جدید مایکروسافت وان‌درایو، تنها متمرکز بر کاربران سازمانی نیستند. تعدادی بهینه‌سازی جدید دیگر نیز به‌زودی برای همه‌ی کاربران سرویس ارائه می‌شود. از به‌روزرسانی‌های مهم می‌توان به افزایش حجم مجاز فایل‌های تکی برای بارگذاری در وان‌درایو و شیرپوینت اشاره کرد که از ۱۵ به ۱۰۰ گیگابایت می‌رسد. به‌علاوه، وب اپلیکیشن وان‌درایو نیز بالاخره حالت تم تاریک (Dark Mode) را دریافت می‌کند.

برخی از قابلیت‌های جدید وان‌درایو مانند افزایش حجم حداکثر بارگذاری فایل‌ها، از همین امروز اجرا می‌شوند؛ اما نهایی شدن برخی دیگر از قابلیت‌ها به کمی زمان نیاز دارد. به‌عنوان مثال ردموندی‌ها هنوز زمان دقیق ارائه‌ی دارک مود برای وان‌درایو را اعلام نکرده‌اند.

پاسخی بگذارید