آدرس:اراک،خیابان دانشگاه،خیابان بهزیستی،خیابان دستغیب،پلاک 33
شماره تماس:08634064665-09126793041

اگر مصرف لبنیات را کنار بگذاریم چه اتفاقی در بدنمان رخ می دهد؟

تعمیرات تخصصی پنل و انواع بردسلامتاگر مصرف لبنیات را کنار بگذاریم چه اتفاقی در بدنمان رخ می دهد؟
اگر مصرف لبنیات را کنار بگذاریم چه اتفاقی در بدنمان رخ می دهد؟

روزیاتو/ اصلی ترین مزیت مصرف لبنیات برای سلامتی ما ساخت استخوان و دندان و حفظ توده ی بدنی است. با این حال، مصرف لبنیات بیشتر برای کودکانی که به تازگی شروع به رشد کرده اند ضروری است و افراد بزرگسال برای داشتن یک زندگی سالم لزوماً نیازی به مواد لبنی ندارند، به ویژه اگر مواد غذایی دیگری را جایگزین آن ها کنند که حاوی مواد مغذی ضروری هستند.
در ادامه می خواهیم ببینیم اگر مصرف لبنیات را کنار بگذاریم چه اتفاقی در بدن رخ می دهد.

۱- ممکن است دیگر دچار سردرد نشوید

فرآورده های لبنی کشت شده می توانند زمینه ساز بروز میگرن شوند. بنابراین اگر اضطراب ندارید، خوب می خوابید و مصرف قهوه تان محدود است، اما کماکان دچار سردرد می شوید، ممکن است علت آن مصرف مواد لبنی باشد. سعی کنید مصرف لبنیات را کنار بگذارید. احتمالاً میگرن تان متوقف خواهد شد.

در مواد لبنی هورمون های زیادی وجود دارد که ممکن است با هورمون های درون بدن شما در تعارض باشند. درهم آمیختن این هورمون ها نوسانات خلقی را به دنبال خواهد داشت. بنابراین اگر مصرف لبنیات را کنار بگذارید، دیگر در معرض این هورمون های اضافه قرار نخواهید گرفت و ممکن است از ثبات عاطفی بیشتری برخوردار شوید.

۲- ممکن است دیگر دچار نفخ نشوید

تحقیقات نشان داده بدن ۶۵ درصد افراد بزرگسال توانایی کمی در هضم لاکتوز دارد. این بدان معنی است که مصرف لبنیات در این افراد منجر به نفخ، گاز روده و اسهال می شود. اگر زیاد دچار این مشکل می شوید، ممکن است یکی از این دست افراد باشید که بدن آن ها تحمل لاکتوز را ندارد. با یک متخصص درباره ی رژیم غذایی مناسب خود مشورت کنید. با اصلاح رژیم غذایی تان ممکن است احساس بهتری داشته باشید و بیشتر احساس سلامتی کنید – حتی بعد از خوردن غذای سنگین.

۳- ممکن است پوست تان صاف شود

کسانی که بدن آن ها به لبنیات حساس است اما کماکان آن را مصرف می کنند، احتمال دارد که جوش بزنند. مواد لبنی حاوی هورمون های مختلفی هستند که باعث جوش می شوند. بنابراین اگر چنین مشکلی دارید، سعی کنید رژیم غذایی خود را اصلاح کنید و مصرف لبنیات را کنار بگذارید.

۴- ممکن است از مواد مغذی ضروری محروم بمانید


با همه ی این ها مواد لبنی فواید زیادی برای سلامت بدن دارند. لبنیات مملوء از کلسیم، پروتئین و ویتامین های دی و ب ۱۲ است و گرچه دریافت این مواد مغذی بیشتر در دوران کودکی و نوجوانی ضروری است اما کماکان باید از بهره مند شدن بدن خود از این مواد مطمئن شوید. اگر این اتفاق صورت نگیرد ممکن است به راحتی بیمار شوید. بنابراین اگر تصمیم دارید مصرف لبنیات را کنار بگذارید، سعی کنید محصولات دیگری را جایگزین کنید که حاوی همین مواد مغذی باشند مثل ماهی های ساردین و سالمون و شیرهای گیاهی.

پاسخی بگذارید