آدرس:اراک،خیابان دانشگاه،خیابان بهزیستی،خیابان دستغیب،پلاک 33
شماره تماس:08634064665-09126793041

تامین برق چراغ LED با سیگنال های وای فای

تعمیرات تخصصی پنل و انواع بردتکنولوژیتامین برق چراغ LED با سیگنال های وای فای
تامین برق چراغ LED با سیگنال های وای فای

مهر/ محققان دانشگاه سنگاپور با استفاده از سیگنال‌های بی سیم وای فای موفق شدند انرژی لازم برای روشن کردن یک چراغ ال ای دی را تأمین کنند.
به گزارش نیواطلس، دانشمندان از سال‌ها قبل در تلاش بوده‌اند تا از امواج رادیویی برای تأمین برق تجهیزات الکترونیکی کوچک استفاده کنند و حالا این تلاش‌ها با توجه به همه‌گیری شبکه‌های وای فای به نتیجه رسیده است.

بدین منظور تراشه‌ای جدید تولید شده که می‌تواند سیگنال‌های وای فای را دریافت کرده و به برق تبدیل کند تا از این طریق چراغ‌های کوچک ال ای دی روشن شوند. انتظار می‌رود در آینده از این شیوه برای تأمین انرژی حسگرها و دستگاه‌های کوچک الکترونیک استفاده شود.

تراشه‌ای که بدین منظور تولید شده، متشکل از اسیلاتورهای دارای چرخش گشتاوری یا STO است که می‌توانند امواج رادیویی را دریافت و انرژی مختصری تولید کنند. با استفاده از چند اس تی او در کنار یکدیگر در یک تراشه می‌توان خروجی برق را افزایش داد.

تراشه طراحی شده بدین شیوه قادر به دریافت امواج رادیویی ۲.۴ گیگاهرتزی وای فای و تبدیل آنها به ولتاژ مستقیم است. از این ولتاژ برای روشن کردن چراغ‌های ال ای دی ۱.۶ ولتی به مدت یک دقیقه استفاده شد.

پاسخی بگذارید