آدرس:اراک،خیابان امام خمینی ،نبش دوازده متری ملک ،ساختمان نگین ،واحد یک
شماره تماس : ۳۲۲۲۲۰۵۳-۰۸۶

ناقل بودن دلتا بین نوزادان بسیار افزایش پیدا کرده است

تعمیرات تخصصی پنل و انواع بردجهانناقل بودن دلتا بین نوزادان بسیار افزایش پیدا کرده است
ناقل بودن دلتا بین نوزادان بسیار افزایش پیدا کرده است

فوق تخصص نوزادان توضيحاتي درباره سويه جديد کرونا در کودکان و نوزادان ارائه داد.

هادي سماعي فوق تخصص نوزادان درباره ابتلاي کودکان به سويه دلتاي کرونا اظهار داشت: متاسفانه در حال حاضر سويه دلتاي کرونا بسياري از کودکان را گرفتار کرده و به شدت نوزادان و کودکان در معرض ابتلا به اين نوع از ويروس کوويد ۱۹ هستند.

وي با اشاره به اينکه در سويه‌هاي قبلي کرونا گرفتاري چنداني ميان اطفال نداشتيم گفت در حال حاضر اکثر  کودکان و نوزاداني که جهت بررسي خانواده‌هاي آنها به همراه نوزاد و کودک به پزشک مراجعه مي کنند و ما آنها را جهت انجام تست به مراکز مربوطه ارجاع مي دهيم، متاسفانه نتيجه تست کروناي آنها مثبت است.

فوق تخصص نوزادان در خاطرنشان کرد: ناقل بودن نيز در ميان نوزادان در دلتاي کرونا بسيار افزايش يافته و بسياري از کودکان و نوزادان ناقلين بدون علامت و يا مبتلايان با علامت بسيار پايين هستند که مي‌توانند بزرگسالان را دچار گرفتاري‌هاي شديد کرونا کنند.

سماعي ضمن تاکيد بر ضرورت هرچه دقيق‌تر رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي و فاصله اجتماعي گفت: خانواده‌ها بايد از دورهمي‌ها بپرهيزند و مراقب اين مسئله باشند که در حال حاضر بيشترين موارد انتقال سويه دلتاي کرونا ممکن است از سوي کودکان و نوجوانان بدون علامت انجام گيرد.

وي گفت: کودکاني که داراي علايم خفيف ابتلا به کرونا باشند اکثر مواقع از طريق تجويز مسکن و ديفن‌هيدرامين وضعيت سلامت آنها رو به بهبودي مي رود ولي بايد خانواده‌ها نسبت به کنترل اين بيماري و مراجعه مناسب و به موقع به پزشک اقدام کنند.

سماعي تاکيد کرد: سرعت سرايت سويه دلتاي کرونا در ميان بزرگسالان صد برابر بيشتر از سويه هاي قبلي کرونا بوده و همين مسئله سبب افزايش بسيار چشمگير مبتلايان به کوويد ۱۹ شده است.

پاسخی بگذارید